Detaylar

Kategori Değişik Eserler
Yayıncı Boğaziçi Yayınları
Liste Fiyatı 87.00
Format Kitap
Barkod 9789754512410
Yayın Tarihi 2011-03-16
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 239
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195
Basım Yeri İstanbul

Devler Ülkesi

Devler Ülkesi; Dr. Yusuf Olgunun 1995 yılından 2000 yılına kadar dergi ve gazetelerde yayınlanan makale, deneme köşe yazılarıyla, Üniversite ve üniversite dışında verdiği konferanslardanoluşmaktadır.
Devler Ülkesi ; Atatürk, Demokrasi, Cumhuriyet, Laiklik, Türkçe, Millet, Din, Dil, Kültür gibi temel konularda ve 1990lı yıllar Türkiye gündemi, Dünya gündemi yazılarından oluşmaktadır. Eğitimci, Bilim adamı, yazar gözüyle, bir edebiyatçı kalemiyle ele alınan konular, akıcı bir üslupla anlatılır. 2000li yıllara ışık tutan yazılar, hem akademik çevrelerin hemde geniş kamuoyunun dikkatine sunulur.
Devler Ülkesi, büyüyen ve gelişen Türkiyenin zenginlik ve ilerici dinamikleri yanında, Anadolunun bağrında yaşamış Türk ve Dünya büyükleri, Dev insanlarını, Dev insan ve kültür fikir adamlarının devleşme yönlerini anlatmaya çalışır.
Türkiye, geçmişte yaşattığı dev insanlarla bir Devler Ülkesi olduğu gibi, gelecekte de bilim, kültür, sanat, inanç ve askerlik gibi alanlarda da yetiştireceği dev insanlarla Devler Ülkesi olarak bilinecek, tanınacaktır.
Türklük ve Türkiye, Dünya ve insanlık aleminden çok şey aldığı gibi Dünya ve insanlığa vereceği daha nice güzelliğe sahip bulunmaktadır. Kendimizi, büyüklerimizi ve tarihimizi tanıdıkça Dünyaya vereceğimiz değer ve inançlarımız daha bir değer taşıyacaktır.
Atatürk Türkiyesi Atatürk gibi daha nice dev insanlarını tanıdıkça, sevgi, bilgi, inanç devlerini tanıdıkça Ne mutlu Türküm demenin kıymetini daha iyi bilecektir.
Devler Ülkesi, bilgi, sevgi içinde birliğin ve dirliğin sırlarını açıklamaktadır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Yusuf Olgun

Satış

% 25
indirim
65.25
Liste Fiyatı : 87.00
Kazancınız : 21.75
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim