X

Detaylar

Kategori Genel
Yayıncı Boğaziçi Yayınları
Liste Fiyatı 400.00
Format Kitap
Barkod 9789754516470
Yayın Tarihi 2023-12-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Türk Devlet Geleneğinde Cumhuriyete Giden Yol
Baskı Sayısı 1.Baskı
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı

TÜRK DEVLET GELENEĞİNDE CUMHURİYETE GİDEN YOL

Türkiye Cumhuriyet'in kuruluşu ve çeşitli alanlardaki
gelişme sürecinde pek çok olayın günümüze etkileri olmuştur ve halen olmaktadır. Yakın tarihimizdeki çeşitli gelişmelerin bugüne olan etkilerini ve geleceğe katkılarını ele alan çeşitli bilim alanlarında araştırma ve inceleme eserler bulunmaktadır. Elbette Cumhuriyet'i bütün yönleriyle ele almak çok hacimli ve kapsamlı bir çalışmayı gerektirmektedir. Türk Devlet Geleneğinde Cumhuriyet'e Giden Yol başlığını taşıyan eser tematik olarak belirli konular etrafında yapılandırılmıştır.

Kitap içerisinde konular yazarların soyadına göre alfabetik olarak sıralanmıştır. Çeşitli üniversitelerdeki fakülte ve enstitülerde vazifeli akademisyenler tarafından aşağıda belirtilen başlıklar altında bu kitapta on beş bölüm halinde, Türkiye'nin yüz yıllık birikimine ışık tutan tespit ve değerlendirmelere yer verilmiştir.

Bu değerlendirmeler ışığında geleceğin Türkiye'sini çok daha iyi bir yerde göreceğimize yürekten inanıyorum. Geleceğimiz olan gençliğe yaşanabilir, muasir ve müreffeh bir Türkiye bırakmak arzusunun her Türk vatandaşının gönlünde yer aldığı kanaatini taşıyoruz. Yüzüncü yıla bir armağan olan kitabı eline alan değerli okurların ilgisini çekebilirsek, sorulara kısmen de olsa cevap bulunabilmesine katkı sunabilirsek ne mutu bizlere.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kolektif

Satış

% 20
indirim
320.00
Liste Fiyatı : 400.00
Kazancınız : 80.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim